Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Efektywne zużycie materiałów

 

Opakowanie jest ważnym elementem łańcucha produkcyjnego Lindt & Sprüngli; jego podstawową funkcją jest ochrona cennej czekolady. Wysokiej jakości materiał opakowaniowy chroni zawartość przed uszkodzeniem podczas transportu i przenoszenia, przed światłem oraz przenoszeniem zapachów. Dlatego materiały stosowane w Lindt & Sprüngli muszą spełniać najwyższe standardy w zakresie składu, stabilności, higieny i neutralności zapachu.

 
Pakowanie czekoladek LindtPakowanie czekoladek Lindt

Aby zminimalizować wpływ opakowań na środowisko, Lindt & Sprüngli stawia na używanie materiałów nadających się do recyklingu, jeśli pozwalają na to surowe normy jakości. Po kilku testach z alternatywnymi materiałami stwierdziliśmy, że folia aluminiowa jest higieniczna i zapewnia najlepszą ochronę produktów przed zapachem, temperaturą i światłem. Kontynuujemy badania w tej dziedzinie, aby pracować nad zmniejszeniem zużycia materiałów. Wiele produktów sezonowych Lindt & Sprüngli jest jednak kupowanych jako prezenty, dlatego ich opakowanie jest zwykle znacznie większe niż w przypadku produktów codziennego użytku.