Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Orzechy laskowe

 

Tureckie wybrzeże Morza Czarnego to region, gdzie produkuje się do 70% światowych zbiorów orzechów laskowych. W Turcji odnotowano problemy takie jak zatrudnianie nieletnich przy uprawie orzechów laskowych i złe warunki pracy pracowników migrujących. Aby poprawić warunki pracy i uniknąć tych zagrożeń, firma Lindt & Sprüngli ściśle współpracuje z lokalnymi partnerami w celu udoskonalenia praktyk rolniczych tureckich hodowców orzechów laskowych.

Orzech laskowy.Orzech laskowy.

Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji zawodowej i warunków życia pracowników migrujących podczas sezonu zbioru orzechów laskowych w Turcji. Od 2014 r. Lindt & Sprüngli współpracuje z kluczowymi dostawcami orzechów laskowych, którzy wdrożyli w Turcji zrównoważone programy uprawy orzechów laskowych. Podobnie jak w przypadku programu rolniczego Lindt & Sprüngli, nasi dostawcy w pierwszej kolejności zapewnili identyfikowalność, przeszkolili rolników, wsparli ich konkretnymi działaniami usprawniającymi oraz monitorowali postęp. Ponadto wizyty w gospodarstwach rolnych składane przez niezależnych ekspertów zweryfikowały, czy wiedza zdobyta na szkoleniach została wdrożona i czy spełnione zostały wymagane standardy.
Firma Lindt & Sprüngli będzie kontynuować ścisłą współpracę z dostawcami tureckich orzechów laskowych i wspierać ich w rozwijaniu i doskonaleniu swoich programów. Chociaż pozytywny wpływ jest już dostrzegany, zdajemy sobie sprawę, że nadal jest wiele do zrobienia, aby całkowicie wyeliminować te wyzwania.