0

Lindt Excellence – świat ciemnej czekolady

Czekolada LINDT EXCELLENCE powstała w roku 1989 z inicjatywy jednego z Maîtres Chocolatiers LINDT, którego inspiracja podróżami po świecie i zamiłowaniem do znakomitej kuchni skłoniła do eksperymentów z różnymi rodzajami nasion kakaowca, zawartością kakao i kombinacjami masła kakaowego i cukru w różnych proporcjach. Owocem szeroko zakrojonych eksperymentów z najwyższej jakości ziarnami kakaowca pochodzącymi z Ekwadoru, Madagaskaru, Ghan i Wysp Karaibskich była tabliczka czekolady 70% kakao. Jej smak okazał się tak wyrafinowany i długotrwały, a konsystencja tak delikatna, że nazwano ją LINDT EXCELLENCE, bo „doskonałość” to jedyna nazwa pasująca do tabliczki będącej ucieleśnieniem wszystkiego, co może zaoferować najwyższej jakości czekolada. 

Lindt Excellence dzisiaj

Od czasu tej pierwszej tabliczki, wszystkie odmiany LINDT EXCELLENCE gwarantują wysokiej jakości kakao, aksamitną konsystencję i bogaty aromat. W chwili, gdy kawałek czekolady mięknie w ustach, rozpoczyna się doświadczenie wielowymiarowej, długotrwałej przyjemności i odkrywania bogactwa aromatów. Skupiona degustacja LINDT EXCELLENCE uwrażliwia zmysły również na inne wyrafinowane przyjemności życia, zapewniając najwyższej klasy wrażenia zmysłowe, które otwierają umysł i zabierają konesera w podróż do nowych krain kulinarnych doznań.

„Procentowa zawartość kakao jest kwestią całkowicie subiektywną. Odkrycie wartości procentowej najbardziej odpowiadającej naszemu podniebieniu jest ważniejsze niż znalezienie najwyższej możliwej zawartości kakao”.

Maître Chocolatier firmy LINDT, Stefan Bruderer, wyjaśnia: „Odpowiednia zawartość kakao w czekoladzie jest całkowicie subiektywna. Ważniejsze, niż znalezienie tabliczki o najwyższej zawartości kakao, jest znalezienie tej czekolady, która perfekcyjnie odpowiada naszym gustom. Procenty, widoczne na wielu produktach z ciemnej czekolady, odnoszą się do zawartości wszystkich składników pochodzących z ziaren kakaowca. Wyższa zawartość, to więcej czekolady i mniej pozostałych składników, zwłaszcza cukru. Wyższy procent, to także bardziej intensywny, gorzki, czekoladowy smak.

LINDT EXCELLENCE 70% Cocoa

Lindt EXCELLENCE 70% Cocoa
Lindt EXCELLENCE 70% Cocoa

Gorzka czekolada LINDT EXCELLENCE zawierająca 70% kakao ma bogaty i złożony charakter. Początkowo wydaje się nieco gorzka, ale o wywarzonej kwaśności. Po chwili przeradza się on w bardziej miękki posmak kwiatowy z nutą wanilii. Gorzkie i słodkie smaki uzupełniają się wzajemnie, zapewniając niezwykłe doznania. Każdy miłośnik czekolady doceni jej delikatność i harmonię, pozostawiającą po sobie trwałe wrażenie. Intensywny i mocny aromat kakao, suszonych owoców i tytoniu nadaje Excellence 70% jej bogaty, długotrwały i wyrazisty smak.

LINDT EXCELLENCE 78% Cocoa

Lindt EXCELLENCE 78% Cocoa
Lindt EXCELLENCE 78% Cocoa

Czekolada Excellence 78% kakao to intensywny, mocno kakaowy smak, przez który przenika delikatna nuta przypieczonego chleba, prażonych orzechów i herbatników. Chrupiąca w chwili ugryzienia, aby następnie ukazać swą kremową konsystencję i delikatnie rozpłynąć się w ustach.

Czekolada Excellence 78% jest mniej cierpka od czekolady Excellence 70% i Excellence 85% oraz mniej gorzka od czekolady Excellence 85%. Jest to nowa receptura, która uzupełnia aktualną linię czekolad Excellence o wysokiej zawartości kakao (70%, 85%, 90% , 99%). Dzięki swoim unikalnym nutom kakaowym będzie nową propozycją dla koneserów gorzkich czekolad.

LINDT EXCELLENCE 85% Cocoa

Lindt EXCELLENCE 85% Cocoa
Lindt EXCELLENCE 85% Cocoa

W każdej tabliczce LINDT EXCELLENCE Dark 85% daje się wyczuć silny charakter. Choć z początku czekolada ta może wydawać się nieco zbyt gorzka i wytrawna, efekt ten złagodzony jest masłem kakaowym, które zapewnia dobrze wyważony smak. Uważna degustacja ujawnia aromat suszonych owoców, lukrecji i tytoniu, a także świeżą ziemistą nutę. Ta wyjątkowa ciemna czekolada uosabia esencję ziarna kakaowego; jej barwa jest ciemnobrązowa, a aromat prażony, kawowy i drzewny. Smak LINDT EXCELLENCE 85% Cocoa jest drzewny i cytrusowy z nutami ziół i borówek.

LINDT EXCELLENCE 90% Cocoa

Lindt EXCELLENCE 90% Cocoa
Lindt EXCELLENCE 90% Cocoa

Ta stworzona przez mistrzów czekolada ma smak wyrazisty, aksamitny i bogaty, z głębokim aromatem kakao, a przy tym zaskakująco harmonijny. Ma głęboką barwę hebanową; jej zapach jest ziemisty i przywodzi na myśl suszone liście i lukrecję. Pozostawia na podniebieniu aksamitny i bogaty, a przy tym zaskakująco harmonijny smak z głębokim aromatem kakao. LINDT EXCELLENCE 90% Cocoa ma ziemisty, aksamitny i bogaty smak z nutami wanilii, espresso i prażonych orzechów.

  

LINDT EXCELLENCE 99% Cocoa

Lindt EXCELLENCE 99% Cocoa
Lindt EXCELLENCE 99% Cocoa

Korona kolekcji o wysokiej zawartości kakao, przeznaczona dla prawdziwych koneserów ciemnej czekolady. LINDT EXCELLENCE 99% Cocoa kryje w sobie prawdziwy smak i moc wysokogatunkowych ziaren kakaowca. Ta czekolada o intensywnym, bogatym smaku kakao i silnym aromacie rozpływa się w ustach powoli, uwalniając długotrwałe nuty dymu i prażenia – idealny wybór dla wyrafinowanego podniebienia. Jej barwa jest kruczoczarna, aromat przywodzi na myśl ziemię, paloną kawę i suszone śliwki, a niezrównany smak kakao zawiera nuty wanilii, toffi i jeżyn. Czekolada ta zapewnia najintensywniejsze doświadczenie smakowe w połączeniu ze znakomitą konsystencją i niezrównaną łatwością rozpływania się w ustach.

LINDT EXCELLENCE 100% Cocoa

Lindt EXCELLENCE 100% Cocoa
Lindt EXCELLENCE 100% Cocoa

Mocna, ale mistrzowsko wykonana. Jej aromat jest zaskakująco słodki, zrównoważony i dekadencko bogaty w nuty kakaowe. Gładko rozpływa się w ustach uwalniając oszałamiające nuty prażenia i smak kakao z nutami owoców cytrusowych przechodzących w czerwone jagody. Ziemisty prażony smak kakao i nuty orzechowe przenoszą cię na plantacje kakao, gdzie ziarna suszą się rozłożone na liściach bananowca. Intrygujące, złożone i intensywne doznanie. Dla purystów.