Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Jak powstaje Miś Lindt TEDDY?

Gdy na zewnątrz jest zimno, nasz Miś Lindt TEDDY rozgrzewa serca. Kiedy coś pochodzi prosto z serca, najlepiej wyrazić to Misiem Lindt TEDDY. Poznaj proces powstawania ulubionego symbolu świąt.

Magia świąt 

Święta Bożego Narodzenia są tuż za rogiem – najpiękniejszy czas w roku, który za każdym razem na nowo wypełnia świat magią. Gdy tylko spada pierwszy śnieg, a zapach prażonych migdałów i cynamonu unosi się w powietrzu, każdy oddaje się nostalgicznym wspomnieniom. Tym bardziej jesteśmy w tym czasie świadomi wartości rodziny, wyjątkowości przyjaźni, szczęścia, jakie daje miłość, oraz piękna zawartego w tradycji. Lindt Maîtres Chocolatiers przyjęli przelanie tych świątecznych emocji i wartości w czekoladę za swój cel. Troskliwie przygotowali z wyśmienitej czekolady mlecznej Lindt ulubionego Misia Lindt TEDDY i ozdobili go czerwonym sercem.

Proces powstawania Misia Lindt TEDDY

Wyśmienitą płynną czekoladę mleczną Lindt wlewa się do połowy formy Misia Lindt TEDDY. Następnie ostrożnie kładzie się na niej drugą pustą połowę
i zamyka, przez co powstaje jedna wspólna forma.

Zamknięta forma Misia Lindt TEDDY jest obracana
i obkręcana, a przy tym równocześnie powoli schładzana, aż czekolada równomiernie pokryje ściany formy i kompletnie stwardnieje. Ten starannie opracowany proces trwa 45 minut. W tym czasie masło kakaowe wytwarza delikatne kryształki
i lekko się koncentruje, co pozwala na łatwe wyjęcie Misia Lindt TEDDY z formy.

Idealnie wykończenie 

Złota folia na każdym Misiu Lindt TEDDY jest wygładzana ręcznie z największą dokładnością. Sprawdza się jej jakość i poleruje się ją miękkimi rękawiczkami, zanim na koniec ręcznie umieści się na niej czerwone serce. Gdy charakterystyczne złote serce zawiśnie na szyi, przygotowywanie czekoladowej figurki jest zakończone.

Każdy Miś Lindt TEDDY jest przygotowywany w ten sposób osobno i ręcznie, zanim wyprawi się w świat Świąt Bożego Narodzenia z innymi Misiami Lindt TEDDY i uraduje serca wielu ludzi.

Wesołych świąt!

Najlepsze przepisy Lindt

Poznaj świąteczną ofertę Lindt